Sote-uudistus Etelä-Pohjanmaalla | Järjestöneuvosto | järjestöyhteistyöryhmä EMMY

 

Järjestöneuvoston perustaminen

Etelä-Pohjanmaan järjestöissä on voimaa! Keskiviikkona 22.9.2021 perustettiin Etelä-Pohjanmaalle ensimmäinen monialainen maakunnallinen Järjestöneuvosto. Neuvoston ensimmäisiä tehtäviä tulee olemaan vahvan yhteyden rakentaminen maakunnallisen julkisen sektorin toimijan kanssa.

Järjestöneuvoston
Toimintaohjeet
Järjestökategoriat
Jäsenet ja varajäsenet 2022 – 2023
Strategia 2022 – 2023 ja toimintasuunnitelma 2022
Kokouksien pöytäkirjat

Järjestöneuvoston muistio 16.3.2022

JÄRJESTÖNEUVOSTON VARSINAISET JÄSENET 2022-2023 sähköpostiosoitteet
PUHEENJOHTAJA
Aino–Maija Siren (Pohjanmaan Liikunta ja Urheilu ry)

aino-maija.siren(at)plu.fi
JÄRJESTÖNEUVOSTON VARAPUHEENJOHTAJA
Marjo Takkunen (FinFami EteläPohjanmaa ry)
marjo.takkunen(at)finfamiep.fi
EijaLiisa Keskinen (Eläkeliiton EteläPohjanmaan piiri) eija-liisa.keskinen(at)elakeliitto.fi
Tuija Ahola (Kulttuuriyhdistys Karikko ry) tuijaelise(at)gmail.com
Heikki Korkealaakso (Eteläpohjalaiset Kylät ry) heikkikorkealaakso(at)gmail.com
Marko Miesmaa (Pohjanmaan Partiolaiset ry) marko.miesmaa(at)partio.fi
HannaLeena Pihlajaniemi (Suupohjan Kehittämisyhdistys ry) hanna-leena.pihlajaniemi(at)leadersuupohja.fi
Tuija Saarimäki (Suomen 4Hliitto ry) tuija.saarimaki(at)4h.fi
Aana Vainio (Pohjanmaan Pelastusalan liitto ry) aana.vainio(at)gmail.com
Mari HerojaAnttila (Buusti ry) mari.heroja-anttila(at)buustiaelamaan.fi
Jesse Keskinen (Ehkäisevä Päihdetyö EHYT ry) jesse.keskinen(at)ehyt.fi
Päivi Pihakari (Pohjanmaan Lihastautiyhdistys ry / Mitokondrioyhdistys ry) paivi.pihakari(at)gmail.com
Riitta Vatanen (Yhteisöjen Yhdistys ry) riitta.vatanen(at)jtalo.fi
Sanna Syrjälä, Evijärvi sanna.syrjala(at)evijarvi.fi
Henna Rantasaari, Seinäjoki henna.rantasaari(at)seinajoki.fi
Tytti Luoto (Sote-uudistus Etelä-Pohjanmaa) tytti.luoto(at)seinajoki.fi
Jari Iso-Koivisto (Etelä-Pohjanmaan Liitto) jari.iso-koivisto(at)etelapohjanmaa.fi

 

Järjestöneuvosto Etelä-Pohjanmaa

Share
Skip to content